Mój Pierwszy Trening

Po zarejestrowaniu się na zajęcia wystarczy przyprowadzić dziecko na najbliższy trening. Rejestracja polega na skontaktowaniu się z koordynatorem klubu Przemysławem Cicheckim tel.: 516130159

Moment dołączenia nowego zawodnika do drużyny jest bardzo ważny, dlatego dbamy o jego szybką aklimatyzację w zespole

Na pierwszym treningu dziecko może mieć stały kontakt z rodzicem, może obserwować kolegów i koleżanki przy linii bocznej boiska, bądź dołączyć do drużyny od razu!

Nasi trenerzy przedstawiają nowego zawodnika pozostałym uczestnikom zajęć, po czym następuje klasyczne przybicie piątki. Treningi dostosowane są do grup wiekowych i umiejętności poszczególnych zawodników, dzięki temu każde dziecko trenuje zgodnie ze swoimi predyspozycjami oraz wśród rówieśników.

Jak przygotować się na pierwszy trening?

Dziecko w wieku 3-9 lat przychodzi na trening przebrane i gotowe do zajęć. Warto przyjść 15 minut przed treningiem, aby odnaleźć właściwe miejsce odbywania się zajęć. Starsze roczniki mogą przebrać się w szatniach.

Dostosowanie ubrania zależy przede wszystkim od obiektu, w którym odbywają się treningi poszczególnych drużyn. Jeśli trening odbywa się na hali, dziecko powinno być ubrane w koszulkę, spodenki, getry oraz obuwie piłkarskie.

W przypadku treningu na zewnątrz, strój należy dostosować do warunków atmosferycznych. W przypadku deszczu lub chłodu należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres, czapkę itd.). W momencie wyposażenia drużyny w jednorodne komplety meczowe, zawodnicy przychodzą ubrani w oficjalny strój naszego klubu.

Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?

W zależności od nawierzchni, na jakiej będą odbywać się zajęcia, dziecko powinno posiadać: obuwie typu korki  na boisko ze trawą oraz halówki z podeszwą kauczukową na hale.

Na boiskach obowiązuje obuwie korki – prosimy jednak nie kupować obuwia od razu. Dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego.

Co spakować dziecku do torby lub plecaka? Zdecydowanie przyda się butelka wody niegazowanej (przynajmniej 500 ml). Przy aktywności sportowej na pewno nie sprawdzą się wody smakowe, przetworzone napoje owocowe, soki, ani napoje gazowane typu cola. Warto spakować dziecku ochraniacze.

Nasi sponsorzy: